Ви є тут

Організація простору. Світловий дизайн

Для того, аби створити гармонійний дизайн оселі, потрібно збалансувати такі фактори як: світло, колір, простір і матеріал. Найважливішим елементом є світло, адже з його допомогою можна створити будь-яку атмосферу. Та, щоб організувати освітлення у власній оселі, недостатньо лише знатись на вимикачах, вилках і розетках. Важливо, щоб денне світло максимально заповнювало Вашу оселю, адже воно впливає на наше здоров’я. Більшість свого часу, а саме 90%, ми проводимо в приміщенні. Тому варто потурбуватись про освітлення в оселі. Світло впливає на функціональність кімнати, на Ваш настрій і продуктивність.

За спостереженнями дослідників, мала кількість світла в кімнаті викликає відчуття пригнічення і занепокоєння, бо погано освітлені частини приміщення підсвідомо провокують страх. В достатньо освітленій кімнаті ми добре бачимо і це, відповідно, додає нам впевненості.

Денне світло змінюється протягом року, тому, розробляючи дизайн кімнати, потрібно враховувати цю закономірність, адже природнє освітлення взаємодіє з кольором кімнати. До прикладу, такі кольори як: оранжевий, червоний і коричневий – поглинають світло і не віддзеркалюють його. А от світлі тони зеленого і блакитного прекрасно відбивають світло.

Вікно в стелі пропускає вдвічі більше світла в порівнянні з вікном аналогічного розміру у стіні. Проте, вікно в стелі створюватиме контрасні тіні. Колір денного світла залежить від географії проживання. Наші вподобання при виборі ламп також зумовлені тим, де саме ми мешкаємо і скільки сонячних днів в році. Наприклад, у Британії популярними є старі добрі жарівки, які світять теплим жовтим світлом, а от жителі Гонконгу обирають енергозберігаючі лампи, що випромінюють холодне голубе світло. Та, звичайно, штучне освітлення не зможе замінити сонячного світла.

Важливим є колір та текстура підлогового покриття, бо ж значна частина світла падає саме на підлогу. Ще слід пам’ятати, що килим утримує і поглинає світло. Матова шершава поверхня рівномірно розсіює світло по всій кімнаті, а от глянцеве, гладке покриття – віддзеркалює світло на стелю і стіни.

Розмістивши дзеркало напроти вікна в кімнаті, ми отримаємо масу світла. До того ж, дзеркало створює оптичні ілюзії. Отже, чим більше поверхонь, що віддзеркалюють, – тим більше світла.

Дослідження доводять, що люди, які отримують мало сонячного світла, стають в’ялими і сонними. Найчастіше депресією страждають жителі Лондону та Санкт-Петербургу. У цих краях сонце – рідкість.

Класична лампа, вмонтована в стелю у центрі приміщення, є основним джерелом світла в більшості осель. Але такий варіант освітлення має негативний вплив, адже відносить нас у минуле і створює контрасні тіні. Тому радимо зонувати кімнату. Наприклад, над робочим столом потрібне локальне освітлення. Також окремий світильник має бути над ліжком, зоною Вашого відпочинку.

Ну і звичайно – загальне світло. Тут варто обрати світильник софтбокс, який буде рівномірно розподіляти світло по всій площі кімнати і давати м’які тіні. Ще кілька слів про розташування вимикачів. Для правильного розміщення вимикача зважте на зручність доступу до нього, щоб без зайвих рухів і зусиль можна було вимкнути чи увімкнути світильник.

Правильно організовуйте світловий дизайн – і Ви неодмінно додасте затишку своїй оселі, збільшите простір, підвищите функціональність кімнати і покращите настрій собі та Вашим гостям.

© 2024 Komandor Україна, офіційний сайт Всі права застережено.