Ви є тут

Якісні розсувні механізми. Функціональні та надійні розсувні двері

Цікава деталь інтер'єру і функціональний елемент шафи-купе - розсувні двері. Двері-купе є розсувним механізмом, механіку дії якого хочеться розглянути особливо ретельно. Оскільки, по-перше, розсувні двері - це найзначиміша частина шафи (якщо говорити про меблі). Вона ж і найдорожча. До того ж, це ще і фасадна частина, видима, що означає, за визначенням, найкрасивіша і найпишніша. Сьогодні далеко не рідкісні розсувні міжкімнатні двері або перегородки-купе, які дозволяють ділити приміщення на зони. Це вже деталь інтер'єру квартири, від якості і зручності якої залежить комфорт Вашого життя. Розсувні двері мають бути міцними і естетичними одночасно. А забезпечити це може лише правильно підібрана і сумлінно встановлена механіка розсувних дверей. Тому можна виділити всього два основні види розсувних дверей: дверцята або відкочуються всередину дверного отвору, або рухаються уздовж панелі. Це відноситься лише до звичайних прямих розсувних дверей. Двері, які складаються "гармошкою", або ж мають радіус, обладнані особливою розсувною системою, відмінною від звичайної купейної. Рейки, по яких рухається дверне полотно, можуть мати декілька алюмінієвих роликів. Рейки можуть бути вмонтовані в підлогу або розташовуватися на стелі. У кінці рейки знаходиться стопор і обмежувач руху, які не дають дверцятам виїжджати з відведеного для них отвору. Безперебійний і безшумний рух дверцятам забезпечують ролики. Вони можуть бути пластиковими, залізними, зі змішаних матеріалів. Найміцніші ролики обладнані підшипниками. Вони можуть витримати нескінченне число відкривань. Чим важчі дверцята, тим якіснішими роликами мають бути обладнані розсувні двері.

Розсувні двері підвісного типу є зручнішими. Рейки не забиваються пилом, як це відбувається нижніми рейками, і немає необхідності псувати покриття підлоги, встановлюючи рейки і поріжок на дорогому паркеті або ламінаті. Дуже зручні розсувні без порогові двері. Вони встановлюються в переходах між кімнатами, і завдяки відсутності яких-небудь елементів в підлозі, не створюють перешкоди руху.

Часто застосовують установку на верхні і нижні рейки. Двері такої розсувної системи відмінно зафіксовані, що дозволяє уникнути перекосу і люфту, та не дає дверцятам вислизати з направляючих рейок.

По складності двері, які відсовуються всередину, як би втоплюються в стіні, вони складніші в установці. Для їх монтажу знадобиться значна ремонтна підготовка. Як правило, руйнується частина стіни, а замість неї встановлюється каркас в комплекті з рейками. Далі стіну відновлюють гіпсокартоном.

Розсувна система дверей - складний, високотехнологічний і ретельно відрегульований механізм. Проте, за ним потрібний правильний догляд, щоб максимально продовжити термін служби дверей-купе. Наприклад, нижні рейки часто забиваються пилом, їх необхідно пилососити і очищати від сміття. Інакше двері можуть почати видавати сторонні шуми при русі, вилітати з пазів, або ж остаточно заклинити і вийти з ладу.

Найчутливіша частина дверного механізму - ролики. Саме на них лежить все навантаження при відкриванні - закриванні дверей. Якщо в розсувній системі використані ролики хорошої якості, то про їх ремонт думати доведеться ще не скоро. Зазвичай виробник якісних роликів з підшипниками встановлює їм гарантований термін служби 10-20 років і більше. Менш якісні ролики, що не мають запасу міцності, виходять з ладу вже через пару років. При перших же симптомах "захворювання" розсувних дверей, таких як шум, скрип, перекіс, люфт - негайно міняйте коліщатка. Це допоможе зберегти в цілості інші частини розсувної системи дверей. Саме тому ролик в системах Komandor є самоочисчуючим, завдяки своїй будові при русі дверцят, ролик чистить рейку від пилу.

© 2023 Komandor Україна, офіційний сайт Всі права застережено.