Міжкімнатні перегородки допомагають організувати простір, навіть управляти ним відповідно до своїх потреб. Бажання мати зручну, сучасну та підходящу перегородку задовольняється величезним вибором матеріалів для її виготовлення. Загалом, усі міжкімнатні перегородки поділяються на дві великі групи – збірні та каркасні. До перших належать перегородки, виготовлені із будівельних матеріалів – цегли, плит, блоків. До другої групи – ті, які збудовані на основі каркасу, до якого кріпиться обраний матеріал (фанера, гіпсокартон тощо).
Типовий варіант для перегородок – цегла. Така стіна славиться своєю міцністю, зможе витримати безліч поличок, настінних шаф та картин. Однак доведеться провести безліч часу за штукатуренням перегородки. Існують деякі нюанси: стандартна цегла важить близько 3,6 кг, на метр кладки витрачається до 60 одиниць. Відповідно навантаження на перекриття становитиме близько 250 кілограм, тому нові цегляні стіни не рекомендується робити в старих будівлях. Саме тому цеглу для будування міжкімнатних перегородок застосовують не часто.
Дерев’яні міжкімнатні перегородки підійдуть тим, хто любить оточувати себе природніми матеріалами. Металевий каркас «обшивають» дошкою або фанерою, також використовується брус. Загалом, будується доволі міцна та екологічна конструкція. Проте звукоізоляція в цих перегородок не на вищому рівні, а необхідність певної температури та вологості для довгого збереження дерева робить цей матеріал придатним не для кожного. Зведена із дерева міжкімнатна перегородка витримує навантаження від 100 до 135 кг/м2, що підходить для середньостатистичних будівель. Варто пам'ятати, що деревина – сировина легкозаймиста, тому електрична проводка, яка проходитиме під перегородкою, повинна бути ізольована.
Гіпсокартон давно увійшов у ряди матеріалів для оформлення та конструювання кімнати. Металевий каркас, до якого з двох сторін монтуються гіпсокартоні плити, звуко- та теплоізоляційні матеріали всередині – і перегородка готова за короткий термін. Легка та вогнестійка, перегородка має ідеально рівну поверхню та часто не потребує додаткової обробки. Все ж у цього матеріалу є декілька недоліків – низька вологостійкість, крихкість, нездатність витримати важкі предмети. З іншого боку, гнучкість матеріалу дозволяє виготовити різноманітні та різносторонні фігури, криві лінії та об’ємні конструкції.
Скляні міжкімнатні перегородки – останній крик моди у дизайні оселі та офісу. Чіткі лінії, поєднання прозорості та світла не тільки візуально збільшують кімнату, а й додають атмосферу легкості. Матеріал – загартоване ударостійке скло товщиною 12 мм різних конфігурацій – прозоре, матове, тоноване, з візерунками, малюнками, словом – на будь-який смак. Кріпиться на алюмінієвий каркас. На перший погляд здається, що на таку стіну нічого не вдасться повісити, але деякі виробники, як, до прикладу, компанія Komandor SA, передбачили в конструкціях скляних перегородок можливість монтажу кабелів, а також розеток і вимикачів. Єдиним нюансом є розмір скла – потрібно точно виміряти всі параметри, адже під час встановлення розмір змінити буде неможливо. Зате модне і світле оформлення кімнати гарантовано!
Вибір матеріалу для побудови перегородки, звісно, річ важлива. Цей параметр залежить від особистих вподобань, загального дизайну та функцій, які виконуватиме нова стіна. Лише правильно підібрані, із урахуванням усіх потреб, матеріали і збудовані міжкімнатні перегородки довго служитимуть Вам та радуватимуть зовнішнім виглядом.