Ви є тут

Ідеї для облаштування невеликого коридору

Відсутність натурального світла, невелика площа, незручне планування — з такими проблемами зіштовхується більшість власників квартир, котрі намагаються функціонально і практично організувати простір передпокою чи коридору. Невід'ємна частина кожного дому, що з'єднує вхід у квартиру з рештою приміщень може стати справжнім викликом навіть для найбільш досвідченого дизайнера.

Передпокій, іншими словами, візитівка квартири, є не лише кімнатою, яку в першу чергу побачать гості, але й кімнатою, яка впливає на наш настрій після повернення додому. "Хол виконує не лише презентаційну, але і практичну функцію, тому облаштування цього приміщення — задача не з легких. У функціональному просторі передпокою має знайтись місце для місткої шафи, дзеркала на повний ріст і сидіння для зручного взування. Погано організована площа кімнати веде до дискомфорту під час щоденного користування", –ділиться досвідом Моніка Щесни, дизайнер компанії Komandor S.A.

Важливість облаштування передпокою

При облаштуванні нового чи ремонті теперішнього житла велика увага приділяється головним кімнатам у домі, тобто кухні, вітальні, спальні або ванній. В останню чергу ми займаємось організацією простору передпокою, не усвідомлюючи його важливості. Тим часом, історія цього приміщення має глибокі корені. В минулому воно захищало від втрати тепла в домі, а тепер ця кімната — функціональний простір, що з'єднує між собою інші частини оселі.

“У приміщеннях з обмеженою площею хорошим рішенням буде шафа-купе на замовлення. Конструкція з пересувними дверима істотно зекономить дорогоцінні квадратні метри і попередить захаращення простору, допомагаючи впорядкувати речі", - розповідає Катажина Драбік, спеціаліст компанії Komandor S.A. Важливо, що шафою можна заповнити простір між підлогою і стелею, завдяки чому з'явиться додаткове місце для зберігання різних предметів. "До того ж, на дверях можна встановити дзеркало в повний ріст — дуже важливий і потрібний аксесуар у передпокої — і зекономити таким чином простір, необхідний для його окремого розміщення", — додає Катажина.

Альтернативою шафи може стати дизайнерська стійка-вішак чи відкрита конструкція з колонної гардеробної системи Командор. Система зовнішнім виглядом нагадує стелажі, але з великою кількістю пристосувань для зручного зберігання речей. Таке цікаве рішення припаде до смаку людям, які люблять оригінальність у всьому.

Мало простору — не проблема!

При нестандартному і невеликому приміщенні допоможуть світлі відтінки стін і підлоги. Також варто пам'ятати, що стилістика передпокою має пасувати до дизайну інших кімнат у домі. "У малогабаритних коридорах доцільно використовувати плитку світлих тонів з шорсткою поверхнею — для безпеки домашніх мешканців. Таке рішення більш практичне порівняно з паркетом, який не завжди легко утримувати в чистоті", — стверджує Моніка Щесни. Власники домашніх улюбленців гідно оцінять керамічну плитку в якості підлогового покриття, особливо після прогулянок з тваринами у дощові дні. Радимо віддавати перевагу плитці з цікавою фактурою, яка, безумовно, прикрасить інтер'єр.

Стіни коридору найкраще декорувати матеріалом, який легко підтримувати в чистоті. При виборі фарб варто звернути увагу на такі, що у своєму складі містять латексний наповнювач.

Виробники також пропонують керамічні фарби, які часто використовують для оформлення кухонного інтер'єру. Серед переваг такого матеріалу — матова поверхня і стійкість до забруднень. Покриті керамічною фарбою стіни можна очищати губкою і засобом для миття посуду. Іншим варіантом оформлення стін можуть стати шпалери. Добре себе зарекомендували вінілові та флізелінові шпалери, які відзначаються надійністю і можливістю багаторазового чищення. Широкий асортимент виробів дозволить вибрати різноманітні орнаменти: від мінімалістичних рисунків — до полотен з імітуванням штукатурки різних текстур.

Важливість освітлення

Додатковим джерелом світла для темного передпокою можуть стати скляні двері до інших кімнат у квартирі. Як варіант — можна використати скло світлих пастельних відтінків. Моніка Щесни переконує: “У коридорі просто не обійтись без грамотно організованої системи освітлення. Вузький коридор можна візуально збільшити з допомогою гри світла, направляючи промені на стіну". Хорошим доповненням буде встановлення освітлювальних приладів LED всередині шафи — таке рішення буде не лише ефектним, але і практичним. 

© 2023 Komandor Україна, офіційний сайт Всі права застережено.