Ви є тут

Модні тренди року. Нові віяння в індустрії корпусних меблів. Колористика та стилістика

Стиль, дизайн та колористичні рішення меблів щороку змінюються та розвиваються, і новий рік не стане винятком та принесе нові віяння і тенденції в меблеву індустрію.
Модні тренди шаф-купе, гардеробних та інших видів корпусних меблів Вам представлять ключові спеціалісти компанії KOMANDOR.
Сучасний погляд фахівців на оформлення і функціональність меблів, їхні поради щодо колористики в інтер’єрі покажуть, як можна експериментувати з палітрою кольорів та сміливо комбінувати «непоєднуване», допоможуть Вам розібратись у меблевому світі, сформувати смаки та вподобання і врешті-решт правильно розставити акценти


Людмила Коваленко
Дизайнер-конструктор
"Командор Крим"
komandor.crimea.ua

В оформленні шаф-купе та інших виробів з ДСП стає модним використання плит з гарною і добре помітною текстурою дерева. Навіть матеріали світлих відтінків мають темні вставки, що додають кольору виразності та неординарності. Такі колористичні рішення є універсальними, оскільки пасують до будь-якого стилю інтер’єру, а також дуже практичні у використанні. Усіма вищепереліченими якостями, без сумніву, володіє ДСП Egger австрійського виробництва.

В наш час висловлювання «модно і практично» звучить як девіз. Зовсім не дивно, що ці два поняття стають нероздільними, адже сучасний замовник прагне, щоб виріб був не лише гарним, а й зручним у щоденному вжитку.

Складно обійти увагою зацікавленість людей системами ETIUDA. І в новому році, ми вважаємо, їхня популярність буде лише зростати, оскільки вони відповідають усім найновішим віянням у дизайні та виглядають стильно і сучасно. А це - власне те, що потрібно клієнтові!Інна Сокоринська
Дизайнер-констуктор
"Командор Рівне"
м. Луцьк

При виборі кольору плити клієнти досить часто віддають перевагу темним тонам (лімба шоколадна та венге), часто запитують про класичні кольори – чорний та білий. Що ж до фасадів шаф-купе, то жінки в більшості випадків обирають малюнки, тоді як чоловіки - фасади з лакобелю та скла, обробленого за допомогою піскостуменевої технології. Оскільки в наш час клієнти велику увагу приділяють практичності виробу, то на фасаді часто використовують срібне дзеркало, хоча бронзове вважають моднішим. В якості фасадних декорів також нерідко виступають яскраві та цікаві малюнки, особливо золотисті зображення на бронзовому дзеркалі.

На сьогоднішній день багато людей в процесі будівництва, перепланування та ремонту приміщення відразу виділяють місце під нішу, тому вмонтовані шафи-купе в даний час користуються великою популярністю.Наталія Ківер
Конструктор-дизайнер
м.Біла Церква/м.Київ

Впродовж минулого року у тенденціях дизайну корпусних меблів переважали лаконічність, ергономіка, продуманість деталей, поєднання текстур натуральних та синтетичних матеріалів. У кольоровій гамі були помітні декілька концептуальних напрямів:

1) так звані архітектурні кольори: хакі, бежевий, кавовий та шоколадний — відтінки, що елегантно поєднуються з текстурою дерева. Такі вироби легко вписуються в інтер’єр та не акцентують на собі уваги, завжди виглядають лаконічно та стримано;

2) сміливі поєднання контрастних кольорів: жовтий і чорний відмінно комбінуються з блиском сталі; оранжевий і салатовий підкреслюють ідеальність білого; синій і блакитний гармонують з глибоким сірим; а червоний бездоганно доповнює чорний. Такі поєднання привертають увагу не тільки молодіжної аудиторії, але й респектабельних клієнтів, допомагають виділити акценти в дизайні і стають родзинкою будь-якого інтер'єру;

3) ахроматичні кольори: білий, сірий, чорний, які на перший погляд здаються надто передбачуваними, та в поєднанні з іншими відтінками дивують своєю різноманітністю і несподіваними ефектами. Наприклад, білий в глянцевому оформленні виглядає грайливо, в матовому виконанні – стримано і елегантно, в поєднанні з чорним – контрастно, а з блакитним або сірим – ніжно. Стилі варіюють залежно від особливостей інтер'єру і побажань клієнта. Мінімалістські силуети меблів вже давно стали трендом.

У сучасному світі люди втомлюються від метушні і вдома намагаються не навантажувати свій простір непотрібними складними формами, а навпаки — цінують простоту та легкість. Тому на задній план поступово відходять такі стилі, як “арт-деко”, “неокласицизм”, “бароко”, “модерн”. Хоча і сьогодні нерідко трапляються справжні любителі класики, які цінують ці дизайн-напрямки. Досить часто на сучасному ринку можна зустріти також меблі у стилі “хай-тек” (передбачає використання новітніх технологій). Багато уваги буде приділятися власне йому у новому році. Корпусні меблі у такому стилі важко уявити без додаткових ергономічних аксесуарів та різноманітного освітлення, яке надає інтер’єру особливої атмосфери. Космічні силуети, висувні механізми, місткі ящики —кожна деталь обміркована та виміряна з інженерною точністю.

У сучасному дизайні велике значення надається фактурі матеріалу: чи буде це гладка глянцева поверхня, яка віддзеркалює в собі тисячі відтінків, чи буде це текстурна груба поверхня з яскраво вираженою фактурою та досить помітним волокном. Від цього залежить сприйняття виробу. У наступному році фактурі матеріалу буде приділятися більше уваги, ніж самому кольору. Не можна сказати напевно, які кольори будуть використовуватися у новому найчастіше, але швидше за все популярними будуть контрастні поєднання — соковиті насичені відтінки, гра ахроматичних кольорів з фактурною чи глянцевою поверхнею або нейтральні відтінки у поєднанні з акцентними плямами. Вже не перший рік дизайнери з успіхом поєднують функціоналізм з естетичним виглядом виробу. При створенні будь-яких меблів потрібно пам'ятати, що краса і практичність виробу повинні бути нероздільними поняттями. Люди цінують простір, легкі, всім зрозумілі форми. Це відбивається і на зовнішньому вигляді виробу. Сучасне життя диктує тенденції і моду. Все менше і менше люди стали полюбляти громіздкі меблі, все частіше можна зустріти вбудовані. Стає менше простору, що є у нашому розпорядженні. Це вимагає нових рішень для меблів. Навіть на невеликому просторі можна жити не тільки зручно, але й весело — цього можна досягнути за допомогою трансформації сучасних меблів. Багатофункціональні меблі — не нова концепція, але вони дійсно відіграють важливу роль у нашому житті, і попит на них постійно зростає. Крім цього, у багатьох випадках вони виконують подвійну функцію і пропонують несподівані можливості. Не меншу увагу приділяють і матеріалам. Все частіше використовують екологічно чисті матеріали, що не шкодять здоров'ю, а меблі з яких виглядають дуже стильно і роблять кожен інтер'єр не тільки красивим, але й функціональним.Ірина Капанадзе
Менеджер - конструктор
«Меблі Стиль Трейдінг»
м. Чернівці

Підводячи підсумки року, що минає, можемо зробити висновок, що тенденції на ринку корпусних меблів поступово змінюються. Наші клієнти все більше і більше схиляються або до сміливого поєднання кольорів, або до класичного старовинного стилю.

В контексті першого варіанту — це може бути комбінування темних насичених кольорів (чорний, темно-коричневий) з дуже яскравими відтінками (білосніжний, помаранчевий, яскраво-червоний). В напрямку другого варіанту — все частіше наші клієнти намагаються поєднати сучасний стиль з традиційними елементами чи взагалі витримати весь інтер’єр у класичному стилі. При цьому під класикою вони розуміють меблі, які використовувались в інтер’єрах ще царської Росії чи часів існування Австро-Угорщини. Наші дизайнери йдуть назустріч клієнтам, які прагнуть максимально точного відтворення стилю тої епохи: різноманітної декоративної ліпнини, золотого, срібного чи чорного патинування тощо. Вибираючи класичні меблі, замовники віддають перевагу натуральним відтінкам, як-от: кольору слонової кістки, перламутровому і т.д.

Як і раніше, добре утримує свої позиції в індустрії корпусних меблів мінімалізм. Та з кожним днем клієнти, які полюбляють цей стиль, стають обізнанішими і вибагливішими: тепер їх не влаштовують прості прямі лінії і мінімум колористики в інтер’єрі. На сьогоднішній день вони бажають замовляти вироби нестандартних розмірів (припустимо, шафу завдовжки 3 м і більше, при цьому, щоб кількість дверей не перевищувала двох). Великий інтерес на ринку спостерігається на підвісні системи та міжкімнатні перегородки з можливістю застосування нових коміркових плит товщиною 36/50/100 мм. Неабияке зацікавлення у замовників викликає продукція Komandor, що дозволяє поєднувати в корпусних меблях масивність фасадів з легкістю у використанні.Наталія Очеретна
Директор з продажу
"Командор Дніпро"
komandor.kr.ua

Згадую минулий рік, коли збиралася з думками щодо написання статті, і відповідно проводжу паралель між тим, що було, і тим, як є тепер.

Що хотілося б відзначити – звичайно, новинки компанії Komandor і перші кроки в нашому регіоні системи Etiuda: цікаво для нас, цікаво для клієнтів. Було бажання застосовувати її і на двері міжкімнатні (бажано з замочками), і в господарських приміщеннях (комірчини, балконні ніші). Цікавою ідеєю нетипового використання кутової системи Lazuryt стала пропозиція проекту оранжереї, яку можна було б відкривати з усіх сторін тощо.

Було багато цікавих проектів, нестандартних поєднань кольору. Яка тенденція цьогорічна? Впевненим лідером є пастель всіх відтінків: блакитного, зеленого, фіолетового – усі кольори м’які з оксамитовим відтінком. Значно збільшився попит на змішані фактури: корпус і частина фасадів виготовляються з ЛДСП Egger з вираженою текстурою в поєднанні з глянцевою поверхнею, вкритою плівкою МДФ, акриловими фарбами або ж зі склом лакобель. Втрачають популярність малюнки, виконані за допомогою піскоструменевої технології, зате фотодрук користується попитом, але якщо в минулому році це були: «нічне місто», «ейфелева вежа», «сакура», «орхідея», «водоспад» і т.д. – то цього року активно друкували макрозйомку, квіткові бутони, росу на траві, дивних пташок. Досить популярною стала дитяча тематика, інколи не зрозуміла нікому, окрім батьків і самої дитини. Останнє, що пригадую – картинки на тему «хеллоуїн», фото стародавнього Стамбулу. Надалі залишаються актуальні фото з особистих архівів замовника.

Щодо форм – традиційні консолі відходять в минуле: або чіткі, рівні, масивні, або гнуті, заокруглені, плавні. Також доволі позитивно клієнти реагують на технологію «штучного вітражу», яким можна вигідно підкреслити інтер’єр і перетворити меблі на справжній шедевр. Дуже багато було фарбованого МДФ, особливо білого.

Які кольори будуть модними цього року? Наші прогнози такі: надаємо перевагу пастельним, не боїмося комбінувати з грубою, добре виділеною, текстурою, доповнюємо аксесуарами і обов’язково підсвічуємо. Світло в інтер’єрі – не лише модний акцент, а можливість змінювати відтінки.

Також хотілося б відзначити фурнітуру. Їй за минулий рік приділяли більше уваги.

Мода у кожного своя, актуальна мода – це та, якої більшість ..

Всіх колег, клієнтів, партнерів – хочу привітати з успішним завершенням цього року і побажати плідної співпраці в наступному! Здоров’я, натхнення, наснаги, яскравих подій і вражень, творчих ідей, сімейного благополуччя і взагалі того, що дає нам можливість втілювати мрії і творити прекрасне.Лариса Рибачек
Головний конструктор-дизайнер
"Командор Львів"
komandor.lviv.ua

У наступному році в дизайні шаф-купе будуть переважати матеріали світлих кольорів (білий, молочний, ванільний, кавовий). Актуальними для фасадів залишаться поєднання дерева з добре вираженою текстурою (у розрізі смужки розміщуються горизонтально) з однотонними світлими кольорами. Повертається мода на глянець. Ця тенденція спостерігається у всіх стилях меблів.

Для сучасного стилю «мінімалізм», в якому шафа-купе є основною конструкцією для зберігання різних речей, буде характерно використання потовщених, крупних елементів виробу (стінок, дверей) з мінімальною видимістю профілю. Останні пропозиції від КОМАНДОР — системи АЕRО та ЕТIUDА — якраз відповідають вимогам сучасного дизайну.Анжеліна Єржова
Дизайнер-конструктор
"Командор Рівне"

З кожним роком все більше людей відмовляється від стандартних шаф та віддають перевагу шафам-купе за індивідуальним замовленням, адже вони дозволяють використовувати площу максимально економно і функціонально та враховують усі особливості приміщення.

Більшість людей при виборі шафи-купе звертає увагу на її практичність. В процесі проектування консультанти та дизайнери намагаються максимально використати внутрішній простір шафи, враховуючи побажання клієнтів. У минулому році попитом у замовників користувалися вмонтовані конструкції, в яких передбачалися місця для різних побутових речей: порохотягів, прасок, дошок для прасування, пральних машин та ін. Щороку зростає кількість клієнтів, які замовляють меблі для цілої кімнати - шафи-купе, ліжка, тумби, письмові столи, різноманітні полиці, що доповнюють інтер’єр приміщення. Такі проекти потребують особливої уваги дизайнера.

Минулого року збільшився попит на забудови з використанням алюмінієвої системи Komandor кольору анода натуральна. При виборі меблів наші замовники більшу перевагу віддають таким кольорам ДСП як: лімба темна в поєднанні з лімбою світлою, клен, венге та горіх темний. Не втрачають своєї актуальності дзеркальні фасади з художнім оформленням - вітражні та піскоструменеві малюнки. Збільшилася кількість замовлень з фотодруком, особливо з використанням матового скла, яке має ряд переваг порівняно з глянцевим склом. Зросла тенденція щодо використання кольорового скла коричневих та бежевих відтінків. Кожна забудова наших клієнтів є ексклюзивною, неповторною, не схожою на інші –це і є головною перевагою меблів за індивідуальним замовленням. Основне в нашій роботі – це створення проектів, що враховують смаки та вподобання замовників, тому «ексклюзивність та індивідуальність», вважаємо, буде і надалі пріоритетним принципом в дизайні та виробництві меблів у новому році.Еріка Мейгес
Конструктор – дизайнер
"Шторм-М"
м. Ужгород
komandor.uz.ua

Шафа-купе не належить до речей, які можна придбати за кілька хвилин. Ні, звісно, є шафи зі стандартним наповненням та розмірами, які продаються в мережевих супермаркетах. Йди та бери, але вони переважно з маленьким та примітивним набором кольорів, без декоративних елементів та не враховують індивідуальних побажань клієнта. Підводячи підсумки року, що минає, можна з впевненістю сказати, що замовник став більш вибагливий та сміливий у своєму виборі. За допомогою радіо-, теле- та інтернет-комунікацій клієнт досить чітко зумів сформувати свої смаки та вподобання і тепер хоче приймати безпосередню участь у процесі створення шафи чи гардеробної кімнати. Його вже не влаштовують стандартні вироби, він бажає врахування своїх потреб та індивідуальності і, в той же час, простоти та лаконічності. Клієнт прагне, щоб шафа-купе була ергономічною, функціональною, не просто предметом для зберігання одягу, а повноцінним елементом інтер'єру, який поєднує в собі красу та вишуканість.

Стосовно кольорової гами, то тут значний попит спостерігався на темний колір, в основному на шоколадний — якщо говорити про скло. Щодо дерева — це здебільшого Венге в поєднанні зі світлими, молочними кольорами. Досить популярними були і шафи-купе в стилі “еко”.

Зріс попит на сюжетне оформлення, яке досягається за допомогою перенесення обраного візерунку або зображення на широкоформатний друк. Це може бути малюнок, який початково нанесений на стіни кімнати, а далі продовжує свою тематику на фасаді шафи-купе. Досить популярними стали комбінації глянцевих фасадів та текстилю, який використовується у виготовленні м'яких меблів. Однак передовим декоративним засобом на сьогоднішній день залишається художнє скло. Саме воно дозволяє створити вишуканий дизайн інтер'єру. Сучасні технології дають можливість отримати бронзове, графітове, безколірне та інших відтінків скло, що можна комбінувати та декорувати, наприклад, нанесенням художнього вітражу, який замовник обирає на свій смак та вподобання.

Думаю, що і надалі домінуватимуть стилі «арт-деко», зі своєю трохи «буржуазною» вишуканістю, та «мінімалізм», якому притаманна простота та своєрідна кольорова гама.

Все частіше звучать побажання замовників стосовно практичності меблів.

У цьому році клієнти стали впевненіше комбінувати яскраві кольори. Не бояться поєднувати насичений зелений з чорним або фіолетовий з білим, хоча залишається і традиційна комбінація коричневого з кремовим. Рідше стали використовуватися в алюмінієвих системах скло та ручки – їх намагаються замінити механізмами для автоматичного відкривання.

Тенденціями наступного року стануть білі та бежеві відтінки, більш натуральні матеріали, мінімалізм і глянцеві поверхні.Марія Підгаєцька
Дизайнер-конструктор
"ArtDes®"
м. Івано-Франківськ
artdes.ua

«Простота – сутність елегантності» (Софі Лорен)

Саме таке твердження і стане стержнем тенденцій у дизайні в наступному році. Все геніальне – просте, тому і актуальним залишається стиль мінімалізму. Але жоден дизайн-напрям не зможе точно втілити бажання клієнта, тому кожен проект є комбінацією стилів. Серед кольорів, що будуть актуальними у новому році, хотілося б виділити білий, чорний, сірий і бежевий. Всі яскраві кольори – фуксія, помаранч, лайм та ін. – будуть доречними у вигляді акцентів на меблях чи декорів в інтер’єрі. Актуальним залишиться глянець.

Скільки людей – стільки й бажань! Кожен проект за минулий рік дивував своєю неповторністю. Ключовим моментом можна відзначити те, що шафи-купе використовувалися в основному в забудовах. Більшість клієнтів на перше місце ставить практичність та раціональність, але красивий дизайн не втрачає своїх позицій. Сучасне планування квартир дає можливість відведення окремого місця під гардеробну, розвантажуючи інші кімнати від меблів. В середньому за минулий рік чверть замовлень мережі ArtDes становили гардеробні кімнати. Колонна система завдяки своїй формі та легкості користувалася значним попитом. Темні тони плит відійшли на другий план. Натомість плити світлих тонів завдяки своїй практичності та витонченості доволі широко використовувалися у виробництві корпусних меблів.

Окремо хотілося б виділити скло лакобель. З кожним днем попит на цей матеріал все більше зростає. Клієнти гідно оцінили його практичність та неповторну красу. Вставки з лакобелю червоного, чорного, бежевого кольорів щоразу ставали родзинкою виробу. Кухні ArtDes з фасадами з цього матеріалу дивували своєю красою та практичністю, а офіси, виконані в строгому чорному тоні, вражали своїм багатством. Клієнти достойно оцінювали спальні гарнітури – шафи-купе, ліжка, комоди, туалетні столики, в яких уміло застосовувалося скло лакобель.

Все частіше звучать побажання замовників щодо безпрофільних розсувних систем. Саме тому, ми гадаємо, системи AERO та ETIUDA повинні користуватися попитом в наступному році.

Фото усіх цікавих проектів ми розміщуємо на нашому сайті.Ілона Дрянних
Дизайнер-конструктор
"Командор Рівне"

Ритм сучасного життя стає все швидшим, тому спокій і затишок домашнього вогнища цінуються тепер найбільше. Оскільки місце, де ми живемо, особливе, всі предмети інтер'єру і матеріали повинні створювати у будинку чи квартирі комфортну обстановку.

Основними дизайнерськими ідеями нового сезону стали поєднання розкоші, яскравості, вишуканості і функціональності. При цьому актуальними залишилися класичні кольори: білий, сірий, бежевий, ніжно-зелений, коричневий та металевий. Також вітається поєднання сучасних, традиційних і екзотичних матеріалів, допускається змішування різноманітних етнічних стилів.

Найбільш популярним на сьогоднішній день залишається вітражне скло для міжкімнатних перегородок та шаф-купе. Красиві двері в шафі, будучи невід'ємним елементом інтер'єру, завжди стають центром уваги як господарів будинку, так і їхніх гостей. Основними вимогами до міжкімнатних перегородок залишаються їх практичність в повсякденній експлуатації, міцність і довговічність, а також естетична краса, що повинна поєднуватись із загальною концепцією дизайну приміщення.

Для кожного з нас важливо втілити свою неповторність та унікальність в інтер'єрі будинку або квартири. Фасади шаф, полотна дверей і перегородок стануть справжньою окрасою помешкання, якщо використати вітраж, полімерну смолу, різноманітні напилення, піскоструменеві малюнки, батік або фотодрук. За рахунок заломлення світла будь-який візерунок на склі грає і переливається тисячею граней, що робить його живим і теплим.

Використовуючи цей багатоликий матеріал, що вирізняється різноманітністю фактур і кольорової гами, можна втілювати в життя навіть найсміливіші ідеї, задаючи тим самим нові тенденції в дизайні і стимулюючи розвиток меблевої індустрії.Елла Жуй
Дизайнер-конструктор
"Вибір-Донецьк"
м. Київ
komandor-kiev.com

Минулого року більшість клієнтів замовляла вбудовані шафи-купе, практично втратили свою актуальність громіздкі конструкції корпусних шаф. Замовники стали передбачати нішу заздалегідь, в процесі ремонту.

Колір ДСП зазвичай підбирають під підлогу (паркет, ламінат) або міжкімнатні двері, в основному переважають пастельні відтінки, актуальним залишається колір Венге, обираються цікаві текстури та кольори, зовсім не користуються популярністю стандартні кольори типу класичний Бук, Дуб, Горіх тощо.

Стосовно оформлення фасадів — то тут спостерігаються наступні тенденції:

переважають пастельні відтінки, доволі багато бежевого, білого, оскільки у більшісті клієнтів стіни такого кольору;
дуже багато в інтер’єрах кольору Венге, який чудово поєднується з цими відтінками;
надалі не втрачають популярності дзеркала;
надзвичайно рідко використовується ДСП у якості декору фасаду, Ротанг і Бамбук практично не застосовуються;
універсальним і практичним матеріалом залишається скло, особливо матове;
рідко застосовуються матеріали яскравих та насичених кольорів;
зник інтерес замовників до фотодруку;
серед малюнків на фасаді залишається популярним піскостуменеве напилення на різноманітних скляних поверхнях і на кольоровому фоні.

Якщо говорити про розсувні системи, то найчастіше замовляють профілі кольорів Натуральний, Венге, рідко — Золото, Шампань, майже ніколи — деревоподібні (алюмінієві системи) або кольори Білий, Чорний, Матове золото і Матове срібло (сталеві системи). Багато хто цікавиться системою ETUDA, прагнучи чогось нового, цікавого, незвичного. Особливою популярністю у клієнтів користуються фасади без масивного видимого профілю, що привертає до себе надто багато уваги.

Для облаштування і наповнення гардеробних кімнат часто застосовується Колонна система, яка є практичною, має естетичний зовнішній вигляд, створює враження легкості, не захаращує простір, що особливо актуально при невеликій площі приміщення. Рідко проектуються звичайні корпусні шафи із ДСП.

За останній проміжок часу замовники почали активніше цікавитися оригінальною і функціональною фурнітурою для наповнення шаф-купе і гардеробних, частіше стали використовуватися різноманітні полиці для взуття, висувні кошики, приховані дзеркала тощо, чимало уваги стало приділятися направляючим для висувних ящиків і дотяжкам для дверей.Наталія Феофанова
Конструктор – дизайнер
"Шторм-М"
м. Ужгород
komandor.uz.ua

Все більше уваги приділяється забудовам, оскільки завдяки їм досягається значна економія простору. У кольоровій гамі перевага віддається дереву натуральних пастельних тонів з цікавою текстурою або контрастному поєднанню темно-коричневих і світло-кремових відтінків. Що стосується матеріалів корпусу – все більше входять в моду потовщені плити ДСП 28, 38 мм. Популярні серед клієнтів також фасади із дзеркала, що допомагають візуально розширити приміщення та надають інтер'єру стилю та елегантності. Найбільшим попитом користуються фасади зі скла (лакобель) з кольоровими малюнками і різними поєднаннями скла і ДСП, а ротангові і бамбукові плити все більше відходять на другий план.Галина Зелінська
Дизайнер-конструктор
"Командор Вінниця"
komandor.vinnica.ua

Сучасні меблі є візиткою будь-якого приміщення. За зовнішнім виглядом меблів ми визначаємо, наскільки комфортним, затишним є будинок чи офіс, та складаємо загальне враження про його власників. Сьогодні естетичність та довговічність Вашої вітальні, спальні або передпокою значною мірою залежать від якості матеріалів та фурнітури, тому до вибору фірми-виробника меблів необхідно підходити вкрай відповідально.

У нашому регіоні популярністю користуються алюмінієві системи Agat і Lazuryt (колір Шампань) і сталева система Lux (Матове золото). З кожним роком збільшується кількість замовлень на гардеробні кімнати та міжкімнатні перегородки. Попитом користуються фасади дверей з фотодруком на склі, виконаного за технологією UF-друк, плити ДСП EGGER австрійського виробництва і фурнітура фірми BLUM.​Ірина Кузєванова
Дизайнер-конструктор
"Командор Рівне"

Меблі відіграють в інтер’єрі дуже важливу роль, особливо це стосується тих випадків, коли вони виготовлені за індивідуальним проектом. Сучасний дизайн шаф-купе передбачає оформлення дверей різноманітними декоративними матеріалами, що зможуть задовольнити потреби клієнтів з різними смаками і фінансовими можливостями. Здебільшого замовляють шафи-купе з фасадами з ДСП, фотодруком чи піскоструменевими малюнками. Також не виходять з моди поверхні з наповненням із матового чи травленого скла. Скло є доволі важким у всіх значеннях матеріалом: його обробка потребує значних затрат часу і праці — однак і результат перевершує всі сподівання. Скляні двері створюють візуальний ефект розширення простору, гармонійно доповнюючи навіть найвишуканіший інтер’єр. Вони завжди актуальні в якості декору, є доступними за ціною і стильно виглядають. Стосовно кольорової гами — найбільшою популярністю серед клієнтів користується темний колір венге.​Дзерасса Гусейнова
Провідний дизайнер, керівник центрального салону
"Командор Харків"
komandor.kh.ua

У наш час завдяки різноманіттю ідей, що пропонуються дизайнерами, ми можемо вибрати свій стиль інтер’єру, не виходячи при цьому за рамки модних тенденцій. Мода на меблі така ж мінлива, як і мода на одяг. Як завжди, французи та італійці диктують меблеву моду, матеріали і технології — залишаються ж за німцями. Та компанія «Командор» зуміла довести своїм клієнтам, що не поступається якістю і стилем іншим європейським брендам.

У новому році кольори та відтінки меблів залишаться незмінними: від яскравих глянцевих — до м’яких пастельних. З матеріалами інша ситуація. Натуральні матеріали тепер роблять схожими до штучних: скло та дерево часто покривають кількома шарами лаку, здебільшого кольорового — і таким чином «уподібнюють» їх до пластика. А останній, навпаки — стає благороднішим, і включає в себе вкраплення з натуральних матеріалів, наприклад, скла чи гальки. Надалі модною є (і мабуть, надовго), як і все класичне, деревина з гарною текстурою. Але вона стає темнішою: переважає фактурна чорна або ж благородна коричнева. В кольоровій гамі металу домінують теплі відтінки латуні та бронзи з м’яким блиском. Якщо говорити про конструкції і форми корпусних меблів, то серед ключових тенденцій можна виділити переважання великої кількості відкритих полиць, ніш і стелажів. Завдяки цьому каркас конструкції стає легко помітним. Стосовно кольорових поєднань, то відтінки сучасних меблів стали насиченими, а самі вироби — різнокольоровими.

Теперішні тенденції у виробництві та оформленні корпусних меблів значно відійшли від колишніх стереотипів, що склалися ще в радянські та пострадянські часи. У передпокоях, гардеробних, спальнях замість громіздких шаф з’явились зручні вмонтовані шафи-купе. Для облаштування кухонь сьогодні використовуються столи і тумби, спроектовані під вбудовану побутову техніку: плити, холодильники, мікрохвильові печі тощо. Це дозволяє розміщувати корпусні меблі будь-яким способом, який найкраще підходить під планування того чи іншого приміщення: кутовим, паралельним чи лінійним, вільним чи п-подібним, острівним чи напівострівним. Кожен із перелічених способів має свої особливості та переваги, що дозволяє створити цілісний меблевий ансамбль, витончену і легку корпусну конструкцію. Серед проектів минулого року найбільше запам’ятались ті, в яких нам вдалося не лише вирішити проблему функціональності та практичності, а також підкреслити індивідуальність інтер’єру. До таких можна віднести:

- проект виробу, що став поєднанням у собі двох функцій: перегородки, яка включала в себе комплект шаф, двохсторонніх полиць та антресолей і водночас була безпечною конструкцією, що вирішувала питання перебудови приміщення;
- проект, в якому для дитячої кімнати було створено багатофункціональний виріб, що легко трансформувався і вирішував кілька проблем: зберігання речей, місця для спання і навчання, а також питання малогабаритності кімнати.

Крім цього клієнтам подобається декорувати фасади розсувних дверей за допомогою фотодруку. Це великою мірою змінює зовнішній вигляд приміщення і, при вдалому підборі зображення, налаштовує власника на відпочинок або творчість.

Найчастіше наші покупці самостійно вибирають форму, колір і фактуру виробу. Завдання дизайнера — зрозуміти, що потрібно замовнику, і максимально точно втілити це в реальність. Ми намагаємось йти назустріч споживачеві, враховуючи його смаки, ідеї, вподобання та побажання. Індивідуальний підхід до замовника — головний принцип, яким ми керуємось у нашій роботі. Завдяки цьому кожен клієнт може відчути себе дизайнером власного дому.

© 2023 Komandor Україна, офіційний сайт Всі права застережено.