Ви є тут

Історія компанії Komandor: з маленької фірми – до світового лідера

Яцек Козловські

Компанія Komandor є провідним виробником розсувних систем, систем забудови приміщень та елементів внутрішнього наповнення. Асортиментна ланка фірми включає 14 різновидів систем (алюмінієві/сталеві) для шаф-купе, міжкімнатних перегородок, гардеробних, 3 сучасних системи забудови (колонна, трубна, система перегородок Aurora) та колекцію аксесуарів. Продукція ТМ Komandor широко застосовується для облаштування квартир, будинків, готелів чи офісів, допомагаючи функціонально, стильно та оригінально заповнити простір. Вишуканість, елегантність, сучасний дизайн та безпечність матеріалів — головні принципи, якими керується команда Komandor при створенні кожного виробу.

Вся продукція компанії виготовляється з сировини та матеріалів найвищої якості, що неодноразово підтверджувалося численними сертифікатами та нагородами. Багаторічний досвід, постійне вдосконалення товарного асортименту та методів організації бізнесу і прогресивні технології дозволили фірмі Komandor стати впевненим лідером у сфері меблевого виробництва та завоювати довіру клієнтів у всьому світі.

Основна мета діяльності компанії Komandor — створення продукції найвищої якості, яка б задовольнила найвибагливіші потреби та максимально відповідала очікуванням споживачів.

Історія компанії Komandor бере свій початок з 1992 року – дати, яка стала точкою відліку нової ери в сфері меблевого виробництва і забудови приміщень. Хоча ідея створення фірми зародилася ще у 1986 році, та саме у 1992 році Яцеком Козловські було засновано невелике підприємство, що знаходилося в його ж гаражі, і єдиною діяльністю якого на той час була лише торгівля.

Та поволі, крок за кроком, фірма стала виробником розсувних систем зі світовим іменем. Паралельно із нарощенням виробничих потужностей компанії змінювалося і її місце розташування.

​​

На сьогодні компанія Komandor має сучасне виробництво у м. Радомі (Польща), оснащене найновішим обладнанням та повністю автоматизоване. На фірмі діють конструкторський, інформатичний, маркетинговий та інші відділи, широка мережа бізнес-партнерів у Польщі та за кордоном.

Зараз складно собі уявити сучасну оселю без такого меблевого аксесуару, як шафа-купе чи гардеробна. Але на початку 90-х років картина була дещо інша. Тому одним з найважчих завдань, яке ставило перед собою керівництво Komandor, було викорінення з домівок людей меблевих стінок та двох-, трьохдверних шаф, популярних ще з середини минулого століття. Довготривалий моніторинг та аналіз ринку показали необхідність у створенні та впровадженні інноваційного продукту. Відбулася так звана революція у сфері забудови приміщень, яка перевернула дотихчасове уявлення багатьох про інтер'єр. На зміну застарілим, непрактичним, громіздким шафам прийшли шафи-купе — сучасні, естетичні і багатофункціональні конструкції, що дали змогу оптимально та раціонально заповнювати простір. Спочатку це було новинкою, але з часом у більшості домівок загостювали шафи-купе, попит на які постійно зростав. Це, в свою чергу, дало поштовх до створення загальнопольської мережі салонів і Цехів Комплектації Komandor, а пізніше — і до виходу фірми на міжнародний ринок.

Багатьох цікавить питання, як з'явилася назва компанії та її логотип. Мабуть, прийшов час відкрити цю таємничу завісу. :-) За словами засновника Я.Козловські, все було доволі просто. Потрібна була назва, яка б легко запам'ятовувалася і водночас уособлювала лідерські якості компанії. За тлумаченням з польської, Komandor — це командир у війську, тобто символічно це — провідник, лідер. Поєднання білого та червоного взято з польського національного прапора, блакитний — колір неба, кленовий лист — символ Канади (саме в цій країні виникла ідея заснування фірми), а глобус означає стратегічні плани виходу на міжнародні ринки, тобто світове поширення торгової марки Komandor.

Практично паралельно з розвитком діяльності компанії на території Польщі розпочалася поступова побудова мережі і за її межами (перші експозиції відкрилися у країнах Східної Європи вже через півтора року після заснування фірми). Вихід ТМ Komandor на кожен з регіональних ринків має свої особливості, адже налагодження виробництва і побудова мережі не завжди проходили гладко. Дуже часто на цьому шляху поставало чимало перешкод: проблеми з транспортуванням, бюрократичні механізми в державах СНД, нестабільна політична та економічна ситуація в деяких країнах Сходу тощо. Та завдяки зусиллям десятків людей, зацікавлених у розвитку марки Komandor, та впровадженню в господарську діяльність меблевих фірм організаційної бізнес-моделі, розробленої компанією, вдалося досягнути бажаних результатів. Рок за роком лого Komandor почало з'являтися на мапі ринків Європи, Прибалтики, Північної і Південної Америки, Східної Азії та Середнього Сходу. За 20 років вдалося завести численних друзів та побудувати надійні партнерські відносини — і тепер офіційні представництва фірми Komandor присутні у таких країнах як: Канада, Бразилія, Нова Зеландія, Німеччина, Франція, Великобританія, Ірландія, Італія, Бельгія, Фінляндія, Данія, Нідерланди, Швейцарія, Україна, Росія, Білорусія, Угорщина, Румунія, Словаччина, Чехія, Австрія, Естонія, Литва, Індія, Туніс, Азербайджан, Казахстан та інших.

Протягом своєї 20-літньої історії компанія продемонструвала, що може бути конкурентоздатною у всіх регіонах земної кулі, незважаючи на особливу вимогливість певних ринків, специфіку політичного і соціального устрою деяких країн чи глобальну економічну кризу.

На ринку України фірма Komandor присутня з середини 90-х років минулого століття. За цей час вдалося побудувати широку мережу авторизованих представництв компанії. На сьогодні в Україні налічується 14 фірмових точок продажу Komandor, 6 виробничих підприємств у Львівській, Київській, Івано-Франківській, Закарпатській, Дніпропетровській і Житомирській областях, 2 Дистриб'юторських Центри у Львові та Києві. Кожен авторизований салон та експозиція Komandor відповідає високим стандартам компанії, які спрямовані на забезпечення безкомпромісної якості продукції та професійне і кваліфіковане обслуговування.

Головними досягненнями за роки існування фірми Komandor є, безсумнівно, завоювання і виправдання довіри клієнтів. Причин для цього є чимало: самовіддана праця всіх тих людей, які починали свою трудову діяльність з Komandor та/або працюють на підприємстві зараз; постійні інвестиції в якість продукції та інноваційні технологічні рішення. Кваліфікованість, креативність, свіжі ідеї та неабиякі зусилля — все це не пройшло даремно і дозволило компанії Komandor завоювати репутацію лідера у своїй галузі. Фірма пишається своїми здобутками: працівниками-професіоналами, широким товарним асортиментом, розбудованою дилерською мережею в багатьох країнах світу, отриманням великої кількості відзнак і нагород, зокрема сертифіката якості ISO 9001:2000 у листопаді 2002 року, організацією успішної бізнес-моделі, впізнаваністю торгової марки Komandor. Окремим пунктом слід виділити розробку компанії — програму для проектування та управління бізнесом Designer, яка є цілісним та комплексним вирішенням відразу кількох задач: дозволяє створювати та наочно демонструвати графічний проект шафи-купе, гардеробної чи міжкімнатної перегородки, вносити зміни на будь-якому етапі залежно від побажань клієнтів, забезпечувати найоптимальніший розподіл сировини та матеріалів, отримувати кошторисний опис проекту забудови та автоматично здійснювати управління даним проектом на різних стадіях виробництва.

20 років — це тривалий відрізок часу в історії діяльності кожної фірми, достатній для визначення того, чи були виправдані прикладені зусилля, чи були досягнуті поставлені цілі і чи є майбутнє у цієї фірми. Тепер з впевненістю можна сказати, що компанія Komandor пройшла випробування часом і свій екзамен здала “на відмінно”. Це дозволяє з оптимізмом дивитися у майбутнє фірми, окреслювати подальші перспективи розвитку і сподіватися, що невдовзі на карті Європи та світу заповняться пусті місця без ТМ Komandor.

© 2023 Komandor Україна, офіційний сайт Всі права застережено.